CCTV’ nin Dijital Evrimi

Sakarya kamera sistemleri için doğru adrestesiniz.Öncelikle bu sayfada güvenlik kameraları ile ilgili bilgiler bulacaksınız.

Günümüzde yeni kurulan kamera güvenlik sistemlerinin %75′ ini DVR sistemler oluşturur. Özellikle 11 Eylül saldırılarından sonra güvenlik sorunlarını çözmek için daha iyi teknolojilerin geliştirilmesine hız verilmiştir.

Erdem Teknoloji Sakarya Güvenlik Firması olarak bizler de Sakarya kamera sistemleri için ip teknolojisini kullanıyoruz.Mevcut müşteri ağımızdaki analog sistemlerimizi de ip kamera teknolojisine dönüşümü konusunda çalışmalar yapıyoruz.

Ip Kamera, üzerinde bulunan sensörler sayesinde görüntüyü yakalayıp bu görüntüleri dijital veriye çevirdikten sonra network (ağ) yardımıyla yetkilendirilmiş kullanıcılara ileten görüntüleme sistemidir.

Sakarya Kamera Sistemleri,ip kamera sistemleri,Dvr kayit cihazlari,Ahd kamera sistemleri
Ip Kamera Sistemleri

IP Kamera Nasıl Çalışır?

  • Çalışması için kart, kayıt cihazı vb. çeşitli aparatlara gerek duymayan ileri kamera teknolojisidir.
  • İnternet ve network üzerinden erişim sağlanabilir.
  • IP kameralar, kullanım türlerine göre kablolu ip kamera ve kablosuz ip kamera olarak ayrılmaktadır.
  • IP kameralar üzerinden gelen görüntü ve ses anlık olarak masaüstü / dizüstü bilgisayar, tablet ve mobil cihazlardan izlenebilmektedir.
  • IP kameralar, programlanabilir bir yapıya sahip olduklarından görüntü depolama, hareket algılama,alarm yönetimi (hırsız, yangın vb.) gibi fonksiyonlara sahiptir.

IP kameraların çalışma sistemi, temel olarak yakaladığı görüntüyü kullanıcıya anlık olarak iletmektir. Bu iletimde öncelikle ip kameranın lens ve sensörlerinde oluşan görüntü elektrik sinyaline çevrilir. Bu elektrik sinyali, ip kameranın içinde dâhili olarak bulunan işlemciye iletilir. İşlemci analog olan bu elektrik sinyalini dijital sinyale dönüştürür. Dijital sinyal, kayıt altına alınabileceği gibi kameraya dahili veya harici olarak bağlı network, ftp server, web server, smtp client üzerinden yayınlanması da mümkündür.

IP kameraların analog kameralardan farkı en başta görüntüyü işleme biçimidir. IP kameralar yakaladıkları görüntüyü sayısal veriye çevirdikten sonra çeşitli yöntemlerle erişim sağlanabilirken, analog kameralar yakaladıkları görüntüyü DVR adı verilen kayıt cihazlara aktarır. Farklı cihazlardan erişim sağlanması, programlanabilmesi, yüksek görüntü kalitesi sağlaması, çalışırken bilgisayara ihtiyaç duymaması gibi özellikler ip kameraların avantajları arasında sayılabilir.

IP Kameraların işletme ve bakım maliyetlerinin düşük olması, basit bir ara yüze sahip olması, genişlemeye ve programlamaya uygun bir yapısı olması nedeniyle günümüzde daha çok tercih edilmektedir.Tüm bu artıları ile Sakarya kamera sistemleri içinde ip sistem tercih edilmelidir.

IP kamera sistemleri ile bilgisayar teknolojilerinin mükemmel uyumu, ağ yapıları ve farklı iletişim protokollerinin de CCTV teknolojilerine adapte edilmesine ön ayak oldu ve uzak noktaya görüntü transferi bu yolla mümkün oldu.

IP Kameralar içinde gömülü bir işletim sistemi olan ip kamera sistemi için tasarlanmış özel bilgisayarlar sayesinde bağımsız yapıdaki kayıt cihazları, bilgisayar tabanlı kayıt kartları kadar çok tercih edilmeye başlandı. Sadece CCTV sistemler için tasarlanan ve içerisine kayıt yapabileceği sabit diskler bulunan bu cihazların esneklik ve kullanım kolaylığı sunması, yaygınlaşmasını sağladı.

Sakarya Kamera Sistemleri Çözümü

Ücretsiz keşif ve fiyatlandırma hizmetimiz için bize buradan ulaşın. Genellikle kulandığımız ip kamera markası olan DAHUA’ya buradan ulaşabilirsiniz.

× Hemen Sorun,Hemen Cevaplayalım !